Takmičenja učenika srednjih škola

Pregleda: 3714

Kantonalno takmičenje iz biologije za srednje škole

3.4.2017.

U organizaciji Pedagoškog zavoda Tuzlanskog kantona  u JU Gimnazija „Ismet Mujezinović“ u Tuzli 01.04.2017.godine (subota) održano je   kantonalno takmičenje  iz biologije (ekologija sa zaštitom životne sredine i genetike sa biotehnologijom) za srednje škole. Takmičenju je pristupilo 44+45=89.učenika iz 22. srednje škole sa područja Tuzlanskog kantona. Nakon vremena predviđenog za rad  testa komisija za ekologiju i zaštitu životne sredine u sastavu:

  • 1.      Dr.sc.Elvira Hadžiahmetović Jurida, predsjednik
  • 2.      Dr.sc.Isat Skenderović, član
  • 3.      Dr.sc.Jasmina Kamberović, član
  • 4.      Dr.sc. Samira Huseinović, član
  • 5.       Minela Pezić, član

je pregledala i bodovala radove te konstatovala sliejedeće rezultate.

1.      Softić Ajna JU Gimnazija „Mustafa Novalić“ Gradačac                             92.boda

2.      Salihović Alma JU Mješovita srednja škola Živinice                                  89.bodova

2.    Hodžić Amela JU Međunarodna škola Tuzla                                             89.bodova

3.      Katić Katarina JU Gimnazija „Mustafa Novalić“ Gradačac                        87.bodova

3.      Jašarević Ines JU Mješovita srednja škola Srebrenik                                   87.bodova

3.   Memišević Lejla JU Mješovita srednja škola Lukavac                                87.bodova

4.  Zaimović Emir JU Međunaradna škola Tuzla                                               86.bodova

5.  Begić Emina JU Srednja medicinska škola Tuzla                                         85.bodova

 

Komisija za pregled testova iz genetike:

  • 1.      Dr.sc. Amela Hegcegovac, predsjednik
  • 2.      Dr.sc. Adisa Ahmić, član
  • 3.      Dr.sc. Edina Hajdarović, član
  • 4.      Pera Josipović, član
  • 5.      Senaid Ključanin , član

je pregledala i bodovala radove te kostatovala sledeće rezultate.

1.      Nuhić Benjamin JU Mješovita srednja škola Lukavac                              94.boda

2.      Hasanović Belkisa JU Srednja medicinska škola Tuzla                            93.boda

3.      Mulavdić Lejla JU Gimnazija „Živinice“ Živinice                                    92.boda

3.   Alispahić Almina JU Mješovita srednja škola Banovići                            92.boda

4.   Sinanović Elma JU Srednja medicinska škola Tuzla                                 87.bodova

4.   Omerbegović SabinaGimnazija "Ismet Mujezinović" Tuzla                     87.bodova

5.  Đulović Dženita JU Behram-begova medresa Tuzla                                  85.bodova

 

Učenicima koji su osvojili prvih pet mjesta kao i njihovim mentorima su uručene diplome i pohvale, te domaćinu takmičenja JU Gimnazija „Ismet Mujezinović“ Tuzla  za odličnu organizaciju.

 


Izvor: Mehdin Selimović, stručni savjetnik