Pregleda: 951
Kantonalno takmičenje iz njemačkog jezika učenika srednjih škola
19.3.2018.
Dana, 17.3.2018. godine u organizaciji Pedagoškog zavoda Tuzla, a u prostorijama JU Turističko-ugostiteljske škole Tuzla organizovano je takmičenje iz njemačkog jezika za učenike srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona. Učenici su se takmičili na tri nivoa prema Evropskom referentnom okviru za strane jezike: A2, B1 i B2.
Na nivou A2 takmičila su se 23 učenika, a redoslijed učenika na takmičenju je sljedeći:
1.
|
Smajić Benjamin
|
JU Gimnazija „Dr.Mustafa Kamarić“, Gračanica
|
2.
|
Arnaut Belmin
|
JU Gimnazija „Dr.Mustafa Kamarić“, Gračanica
|
2.
|
Suljkanović Seida
|
JU Turističko-ugostiteljska škola Tuzla
|
2.
|
Avdić Amra
|
JU Gimnazija „Meša Selimović“ Tuzla
|
3.
|
Garagić Irma
|
JU MSŠ Lukavac, Lukavac
|
3.
|
Stjepić Tea
|
JU Opća Gimnazija „Sveti Franjo“, Tuzla
|
3.
|
Softić Elmin
|
JU MS Elektrotehnička škola Tuzla
|
Takmičenju na nivou B2 je pristupilo 14 učenika, a redoslijed učenika na takmičenju je slijedeći:
1.
|
Čaušević Mirsad
|
JU MS Elektrotehnička škola Tuzla
|
2.
|
Husić Amela
|
JU MSŠ Srebrenik
|
3.
|
Nuhanović Amina
|
JU Srednja medicinska škola Tuzla
|
3.
|
Kovačević Nikolina
|
JU Opća Gimnazija „Sveti Franjo“, Tuzla
|
Takmičenju na nivou B1 je pristupilo 24 učenika, a redoslijed učenika na takmičenju je slijedeći:
1.
|
Belma Ramić
|
JU Gimnazija Živinice
|
1.
|
Nasiha Morankić
|
JU Gimnazija „Meša Selimović“, Tuzla
|
1.
|
Ibraković Asmir
|
JU Elektro – mašinska škola Lukavac
|
1.
|
Perkić Tea
|
JU Opća Gimnazija „Sveti Franjo“, Tuzla
|
1.
|
Kavgić Adnan
|
JU Srednja mašinska škola Tuzla
|
2.
|
Joldić Dženita
|
JU Srednja medicinska škola Tuzla
|
3.
|
Dajić Kerim
|
JU MSŠ Srebrenik
|
S obzirom da je prvo mjesto na nivou B1 dijelilo pet učenika, izvršeno je dodatno testiranje i u drugom krugu na dodatnom testiranju učenica Perkić Tea iz JU Opća Gimnazija „Sveti Franjo“ osvojila je najviši broj bodova.
Prvoplasirani učenici na sva tri nivoa stiču pravo učešća na Olimpijadi iz njemačkog jezika koja će se održati 13.4.2018. u Goethe institutu u Sarajevu.
- Na nivou A2 učešće na Olimpijadi osvojio je učenik Smajić Benjamin iz JU Gimnazija „Dr.Mustafa Kamarić“ Gračanica.
- Na nivou B2 učešće na Olimpijadi osvojio je učenik Čaušević Mirsad iz JU Elektrotehnička škola Tuzla.
- Na nivou B1 učešće na Olimpijadi osvojila je učenica Perkić Tea iz JU Opća Gimnazija „Sveti Franjo“ Tuzla.